Citát z Bible:
Jestliže doznáváme své hříchy, on je tak věrný a spravedlivý, že nám hříchy odpouští a očišťuje nás od každé nepravosti.
1J 1,9 E
(Další citáty)
Fyzické tresty nezakázat! Ta možnost tu má zůstat. Když dítě ví, že je milované, trest rukou mu neublíží. Seřezat dítě, výprask
Proč se děti bojí školy? Co s tím mohou udělat rodiče, co škola? Komunikace školy a rodičů.
Hluboká touha hnala Sabinu Ballovou po celém světě. Pohybovala se ve vyšší společnosti, žila jako hippie. Ale skutečné bohatství našla až v Pánu Ježíši Kristu.
Byla závratně bohatá i chudá jako žebrák. Povídala si s Richardem Nixonem, tančila s perským šáhem. Bydlela v různých vilách, v kasárnách i v kůlnách. Hledala Boha v klášteře na úpatí Himalájí.
Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!
Její hluboká touha ji hnala po celém světě. Jako svůj domov označovala Miami i Santa Barbaru, Istanbul i Karáčí, San Francisco i New York. V roce 1945 přežila bombardování Drážďan a po 48 letech se tam zase vrátila. Hledala štěstí v bohatství i v náboženství – a našla ho tam, kde by ho nikdy nečekala.
Nový začátek v šedesáti sedmi letech
Když se Sabina Ballová v roce 1993 vrátila do Drážďan se dvěma malými kufry, nastěhovala se do skromného bytu. V tomto věku si jiní senioři už dopřávají klidu. Cestují do Petrohradu nebo na norský Nordkap a konečně mají čas na své koníčky. Sabina Ballová však jako by teprve začínala. V Drážďanech − Novém Městě založila společnost „Projekt látková výměna“ pro sociálně znevýhodněné děti a mladistvé. Začínala jednou kavárnou a obchůdkem s obnošeným šatstvem. Za šestnáct let se tato práce rozrostla, dnes tu mají kolem třiceti pracovníků na plný úvazek, šedesáti dobrovolníků a pětadvaceti praktikantů.
Proč se stará žena pouští do takových dobrodružství? Sabina říká, že to nebyl její nápad. „Látková výměna“ byl pro ni Boží úkol. Rok před tím chodila po těchto ulicích a plakala. Mezi počmáranými zdmi a rozpadlými domy žila generace dětí a mladých lidí, která se ztrácela v drogách, alkoholu a kriminalitě, zanedbaná, bez domova, v zemi nikoho mezi socialismem, revolucí a německým novým začátkem – a nikdo jejich volání neslyšel. „Tam na ulici Bůh oslovil mé svědomí: Posílám tě sem!“
Celý článek se dočtete v Ethosu č.3/2009
Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!