Citát z Bible:
Hospodin je při mně, nebojím se. Co by mi mohl udělat člověk?
Ž 118,6 E
(Další citáty)
Fyzické tresty nezakázat! Ta možnost tu má zůstat. Když dítě ví, že je milované, trest rukou mu neublíží. Seřezat dítě, výprask
Proč se děti bojí školy? Co s tím mohou udělat rodiče, co škola? Komunikace školy a rodičů.
Nejen v Německu, odkud jsou převzaty informace pro tento článek, přibývá lidí, kteří mají pocit, že už nemůžou otevřeně říct svůj názor. Zpravodaj německého deníku C. Schreiber oznámil, že se k tématu islámu už nebude vyjadřovat, protože mu někdo vyhrožuje.
Profesorka Sussane Schröterová napsala knihu Nový kulturní boj, ve které popisuje, jak nejrůznější aktivisté prosazují nová pravidla toho, co se může a nemůže říct. Řada skutečných problémů se stává tabu. A víte, co je hnízdem, kde tyto postoje vznikají? Univerzitní prostředí. Studentská levicová uskupení se zasazují o naprostou eliminaci určitých témat. Sama autorka zakusila na vlastní kůži běsnění v souvislosti se svou prací na téma politického islámu a masové imigrace. Snažili se ji umlčet.
Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!
Nový kulturní boj se mezitím týká širšího veřejného prostoru, do kterého patří mimo jiné feminismus nebo transsexualita. Bez jakéhokoli reálného podkladu je člověk okamžitě označen jako rasista, sexista, islamofob, homofob a tak dále. Jedná se o nevěcné pohrdlivé urážky.
Tak pod pláštíkem boje proti diskriminaci jde ve skutečnosti o nenávistný totalitarismus.
V této souvislosti se mi vybavují Petrova slova „nemůžeme nemluvit o tom, co jsme viděli a slyšeli“ (Skutky 4,20). Možná můžeme vynechat politiku, islám, konec konců i feminismus, homo- či transsexualitu, ale je na nás, abychom mluvili o Kristu. Jestliže Kristus získá prostor v srdci člověka, pak se změní i jeho postoje k ostatním tématům.
Jan Vopalecký, únor 2024
Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!